Uudiste ja teadete kuva esilehele

Kuremaa külaselts

14.09.15

2009. aastal registrisse kantud Kuremaa külaselts on koostöös Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus SA ja kultuuriseltsiga "Jensel" aktiivselt edendanud  kohalikku seltsielu. Korraldatud ürituste populaarsus ning suur osalejate arv näitab külakogukonna elujõulisust ning tahet koos tegutseda.

Kolmel viimasel aastal on aktiivselt osaletud talgude "Teeme ära" läbiviimisel - lisaks tavapärasele prügikoristusele on korrastatud Palamuse maantee äärset pärna-alleed, Kuremaa lossi taguste hoonete ümbrust, laste mänguväljakut ja parki. 2014.a. talgudel osales 76 inimest.

Kahel viimasel aastal on seltsi liikmed tegelenud vaate avamisega Kuremaa-Palamuse teelt Kuremaa järvele, puhastades järveäärset metsariba võsast.

Iga kahe aasta tagant korraldatakse külapäeva, mille populaarsus on aasta-aastalt suurenenud, tuues kokku nii praegusi kui endisi kuremaalasi. 2014. aastal korraldatud külapäev on järjekorras juba kolmas ja erinevate temaatikatega külapäevade korraldamise traditsiooni jätkumine on kindel.

Kahe viimase aasta jaanipäeval on korraldatud "Külaseltsi jaanigrill", kus külarahva mõnus koosviibimine on kestnud varaste hommikutundideni.

Alates 2012. aastast on osaletud erinevate rattaspordiürituste korraldamisel, organiseerides rajaturvet, parkimist ja liikluskorraldust Kuremaal ürituse ajal.

Aktiivsete filmihuviliste eestvedamisel korraldatakse "Kuremaa kinuklubi", kus vaadatakse väärtfilme nii Eesti kui kogu maailma filmiklassikast.

2014.aastal aitasid külaseltsi liikmed  SA-l Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus korraldada  "Mõisakultuuri festivali" ja "Kohvikute päeva".

Külaselts on rahaliselt toetanud naistantsurühma väljasõitu 2014.a. "Tuhamägede tantsupeole".

Kõik seltsi tegemised on kajastatud tänapäevaste vahenditega internetis. Külaseltsi Facebooki lehekülg on väga populaarne nii kohalike kui võõraste hulgas. Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus tõi oma 2013.a. 29. novembril toimunud Jõgevamaa kodanikuühenduste konverentsil "MTÜ ja meedia" Kuremaa külaseltsi Facebooki-lehte eeskujuks kui eesrindlikku ja toimivat meediakanalit, mis kajastab kogukonna tegevust.

Toimetaja: RAUL ORAV